Umowa współpracy z Michelin Polska S.A. | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-01

Umowa współpracy z Michelin Polska S.A.

Tomasz Matusiak Dyrektor działu HR Michelin Polska S.A. oraz dr hab. inż. Mirosław Wołoszyn, dziekan WEiA
W dniu 30.01.2023 r. Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej miał zaszczyt gościć przedstawicieli Firmy Michelin Polska S.A. Podsumowaniem rozmów było podpisanie strategicznej umowy współpracy.

Panowie Tomasz Matusiak Dyrektor działu HR, oraz dr inż. Jan Piesik, Szef wsparcia technicznego fabryki Michelin Polska S.A. spotkali się na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej z dr. hab. inż. Mirosławem Wołoszynem, prof. PG - dziekanem wydziału, dr. hab. inż. Marcinem Śliwińskim, prof. PG - prodziekanem ds. organizacji studiów oraz Maciejem Galik, Dyrektorem administracyjnym wydziału. Omówiono wspólne działania dot. realizacji projektów zespołowych, prac dyplomowych magisterskich oraz inżynierskich, a także przedsięwzięć w zakresie pozyskiwania wspólnych projektów badawczych, w tym doktoratów wdrożeniowych. Zwieńczeniem spotkania było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Wydziałem a Firmą Michelin Polska S.A.

W trakcie pobytu goście mieli okazję zapoznać się z potencjałem badawczym wydziału oraz uczelni. Wzięli udział w wizycie studyjnej w Laboratorium LINTE^2 gdzie dr hab. inż. Robert Małkowski, prof. PG zaprezentował możliwości infrastruktury laboratorium. Goście mieli również okazję zwiedzić Campus Politechniki Gdańskiej.

Na koniec wizyty, przedstawiciele Firmy Michelin Polska S.A. oficjalnie przekazali Wydziałowi Elektrotechniki i Automatyki gotowe wyposażenie czterech stanowisk laboratoryjnych, dedykowanych nowoczesnym systemom automatyki przemysłowej, wpisujących się w koncepcję Przemysłu 4.0. Sprzęt wzbogaci wyposażenie laboratorium techniki sterowania i inżynierii bezpieczeństwa. Za przekazany sprzęt bardzo dziękujemy!