Przedstawiciele WEiA z wizytą w firmie Compagnia Tecnica Motori Spa we Włoszech | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-08

Przedstawiciele WEiA z wizytą w firmie Compagnia Tecnica Motori Spa we Włoszech

Przedstawiciele WEiA oraz CTM Spa
Kadra nauczycieli akademickich wydziału (Marek Olesz, Grzegorz Kostro, Leszek Litzbarski, Jacek Katarzyński) w dniach 23-27.01.2023 r. wizytowała fabrykę firmy Compagnia Tecnica Motori SpA, znajdującą się w okolicach Mediolanu we Włoszech.

CTM to specjalistyczna firma zatrudniająca ponad sto osób i produkująca zespoły prądotwórcze zasilane olejem napędowym, gazem ziemnym oraz biogazem. Właściciel firmy CTM, Mr. Giovani Maffi, przywitał gości oraz przedstawił historię fabryki CTM założonej przez jego ojca w 1958 r. Obecnie firma CTM współpracuje z innymi podmiotami w ramach grupy CTM, osiągając 200 mln Euro obrotu rocznie. Podczas wizyty przedstawiciele WEiA poznali linie technologiczne, systemy kontroli produktów, nowe technologie, m.in. zasobniki energii zbudowane z baterii solnych współpracujące z agregatami prądotwórczymi. Podczas spotkań zaznajomiono przedstawicieli CTM z innowacyjnymi rozwiązaniami opracowanymi na wydziale, stanowiącymi możliwość  nawiązania współpracy naukowo – technicznej.