Prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat autorem i redaktorem naukowym kolejnych publikacji | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-08

Prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat
Prof. dr hab. inż. Waldemar Kamrat, specjalista ds. energetyki kompleksowej (elektroenergetyka/ciepłownictwo/ gazownictwo), pracownik Katedry Elektroenergetyki, posiadający prawie 45-letni staż pracy zawodowej, jest autorem i redaktorem naukowym kolejnych publikacji, ukazanych nakładem Wydawnictwa PWN.

Pierwsza z pozycji o tytule "Budownictwo elektroenergetycznej infrastruktury przesyłowej i dystrybucyjnej" to kompendium wiedzy poświęcone budownictwu elektroenergetycznemu. Łączy wiele dziedzin wiedzy - nie tylko ściśle technicznej jak elektrotechnika, energetyka, budownictwo, ale również kwestie inwestycyjne oraz poświęcone ekonomice. Zawiera zagadnienia poświęcone elektroenergetycznym liniom napowietrznym wysokich napięć, tematykę związaną z funkcjonowaniem stacji elektroenergetycznych wysokich napięć, problematykę rachunku ekonomicznego budowy infrastruktury elektroenergetycznej.

Książka zatytułowana "Gospodarka energetyczna w warunkach rynkowych" składa się z bloków różnorodnych zagadnień. Zaprezentowano w niej zagadnienia formalno-prawne oraz ogólnoenergetyczne, dotyczące gospodarowania energią, problematykę gospodarki elektroenergetycznej, paliwami gazowymi, magazynowania ciepła i energii odpadowej, a także tematykę racjonalizacji korzystania ze środowiska naturalnego, ekonomiki i zarządzania energią.

Obie pozycje kierowane są zarówno do studentów uczelni technicznych i ekonomicznych, praktyków - elektryków, energetyków, ciepłowników, gazowników i inżynierów różnych specjalności, jak też do operatorów sieci przesyłowych i dystrybucyjnych, zakładów dystrybucji energii elektrycznej, projektantów oraz instalatorów sieci energetycznych, przedsiębiorstw energetycznych, czy też do pracowników zaplecza badawczo-rozwojowego.