Uroczystość Obchodów 50-lecia Polskiej Sekcji IEEE | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-12-16

Uroczystość Obchodów 50-lecia Polskiej Sekcji IEEE

Delegaci WEiA
W dniu 09.12.2022 r. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej odbyła się Uroczystość Obchodów 50-lecia Polskiej Sekcji IEEE.

W trakcie uroczystości zostały wręczone pamiątkowe medale dla zasłużonych członków IEEE oraz instytucji stowarzyszonych i sponsorów. W czasie wydarzenia zaproszeni goście wysłuchali ciekawych wykładów światowej klasy reprezentantów świata nauki oraz biznesu. Wydarzenie było również okazją do wręczenia nagród w konkursach organizowanych przez 4 Science Institute Sp. z o.o. pod patronatem PS IEEE i Centrum GovTech Polska.

Studenci WEiA inż. Dawid Mościcki oraz inż. Dominik Lamcha zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Prac Dyplomowych Inżynierskich Superstar 4 Science 2022. Jury złożone z przedstawicieli wiodących Uniwersytetów w Polsce, przedstawicieli Partnerów Biznesowych oraz IEEE oceniło pracę pt.: "Projekt i realizacja robota przemysłowego sterowanego z wykorzystaniem środowiska ROS" realizowaną pod opieką dr inż. Mariusza Dąbkowskiego jako najlepszą w kategorii Najbardziej Praktyczna Praca. Zgłoszone prace były oceniane przez przedstawicieli nauki, organizacji udzielających swego patronatu: PS IEEE i Centrum GovTech, a także przedstawicieli przemysłu. Praca studentów zdobyła również wyróżnienie III stopnia w kategorii Embedded 4 Science 2022.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym.