Wręczenie Nagrody Dziekana Ludwika Referowskiego za rok 2021 | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-12-08

Wręczenie Nagrody Dziekana Ludwika Referowskiego za rok 2021

Wręczenie nagrody Dziekana Ludwika Referowskiego
Mgr inż. Zuzanna Klawikowska, absolwentka Wydziału Elektrotechniki i Automatyki z roku 2021, została wyróżniona nagrodą Dziekana Ludwika Referowskiego dla wybitnego absolwenta wydziału, w wysokości 50.000 PLN.

Komisja oceniająca uznała jej pracę dyplomową oraz wyniki w nauce za najlepsze wśród studentów wydziału. Pani Zuzanna Klawikowska jest obecnie doktorantką drugiego roku w dyscyplinie automatyki, elektroniki i elektrotechniki, w Katedrze Inteligentnych Systemów Sterowania i Wspomagania Decyzji WEiA. Studia inżynierskie oraz magisterskie ukończyła wśród najlepszych absolwentów Politechniki Gdańskiej w latach 2019/2020 oraz 2020/2021. Jej praca inżynierska „Wykorzystanie metod tłumaczenia decyzji do opracowania strategii obronnych przed wrogimi atakami na głębokie sieci neuronowe” została wyróżniona w konkursie Młodzi Innowacyjni 2020. Jej praca magisterska „Synteza neuronowego systemu detekcji i analizy zmian chorobowych mózgu” zdobyła wyróżnienie w postaci Dyplomu Roku wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Obecnie, w ramach doktoratu w Szkole Doktorskiej, zajmuje się wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji w systemach wspomagania decyzji pod okiem dr. hab. inż. Michała Grochowskiego.