Przedstawiciele firmy ZWAE z wizytą na WEiA | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-11-02

Przedstawiciele firmy ZWAE z wizytą na WEiA

Przekazanie urządzeń laboratoryjnych.
W dniu 07.10.2022r. Wydział Elektrotechniki i Automatyki gościł przedstawicieli firmy Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych z Lęborka - Zastępcę Prezesa Pana Piotra Haczyk oraz Ireneusza Ruszkowskiego – Kierownika Działu Konstruktorskiego.

Podczas spotkania z władzami wydziału - dr hab. inż. Mirosławem Wołoszynem - Dziekanem wydziału oraz dr hab. inż. Markiem Oleszem - Prodziekanem ds. rozwoju, omówiono współpracę w zakresie organizacji praktyk studenckich oraz projektowania i przeprowadzania prób konstruktorskich elektroenergetycznej aparatury średniego i wysokiego napięcia. Przedstawiciele firmy ZWAE przekazali w laboratorium zwarciowym budynku Wysokich Napięć wyłącznik próżniowy oraz rozłącznik SN, które zwiększą możliwości kształcenia i szkolenia studentów w zakresie budowy, konstrukcji i eksploatacji elektroenergetycznych aparatów łączeniowych.
Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych w Lęborku jest prężenie rozwijającą się polską firmą oraz czołowym producentem aparatury średniego i wysokiego napięcia. Zajmuje się dostarczaniem swoich produktów do ponad 30 krajów oraz realizuje usługi na potrzeby energetyki i przemysłu.