Gdańskie Dni Elektryki 8-9.11.2022 | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-11-28

Gdańskie Dni Elektryki 8-9.11.2022

GDE 2022
W dniach 8 i 9 listopada odbyły się Gdańskie Dni Elektryki (GDE), które zostały zorganizowane przez SEP Oddział Gdańsk oraz Studenckie Koło SEP Politechniki Gdańskiej.

W ramach wydarzenia odbyła się konferencja elektroenergetyczna oraz targi branżowe, podczas których uczestnicy mogli uzyskać informacje o przedmiocie działalności wybranej firmy oraz poznać technologie i rozwiązania oferowane przez wystawców z sektora elektroenergetycznego. Z myślą o studentach organizatorzy stworzyli także możliwość nawiązania kontaktu z przyszłymi pracodawcami pod kątem staży i praktyk studenckich, a także przyszłej kariery. Gdańskie Dni Elektryki były również okazją dla przedstawicieli firm i osób związanych z elektrotechniką oraz energetyką do spotkania się na żywo
i wymiany informacji biznesowych. Wśród poruszonych tematów konferencyjnych znalazły się m. in. „Perspektywy rozwoju układów przesyłowych dużych mocy”, „Zarządzanie ryzykiem awarii w sieci kablowej średnich napięć
z wykorzystaniem diagnostyki” oraz „Przegląd technologii magazynowania ciepła”.

Drugi dzień Gdańskich Dni Elektryki odbył się w Muzeum II Wojny Światowej i poświęcony został przede wszystkim wystąpieniom konferencyjnym, wśród nich m.in. „Badanie sensorów z głowicami kablowymi SN”, „Magazyny energii jako wsparcie systemu elektroenergetycznego” i „Elastyczna stacja energetyczna SN/nn jako narzędzie do świadczenia usług elastyczności sieci”.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Dziekana Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, dr hab. inż. Mirosława Wołoszyna, prof. PG.

77 wyświetleń