Zjazd z okazji Jubileuszu 50-lecia ukończenia studiów rocznika 1966-1972. | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-10-20

Zjazd z okazji Jubileuszu 50-lecia ukończenia studiów rocznika 1966-1972.

Uczestnicy zjazdu po spotkaniu z JM Rektorem PG
W dniu 1 października br. odbył się zjazd z okazji Jubileuszu 50-lecia ukończenia studiów przez absolwentów Wydziału Elektrycznego PG  z rocznika 1966-1972.

Rocznik ten ukończyło w 1972 r. 118 magistrów inżynierów. Uczestnicy zostali w Sali Senatu przyjęci przez JM Rektora PG prof. dr hab. inż. Krzysztofa Wilde i Dziekana WEiA - dr hab. inż. Mirosława Wołoszyna, prof. uczelni, gdzie otrzymali okolicznościowe dyplomy z gratulacjami oraz Medale Pamiątkowe Politechniki Gdańskiej. Na uwagę zasługuje fakt, iż pracę na naszym wydziale z rocznika 1966-1972 podjęli następujący naukowcy: Zygmunt Giętkowski, Kazimierz Jakubiuk, Kazimierz Kosmowski, Roman Partyka. Artur Pawłowski i Leon Swędrowski.

Kolejna część spotkania odbyła się w budynku wydziału, gdzie przedstawiono informacje o Wydziale i Uczelni, wspominając okres studiów i wcześniejsze osiem zjazdów tego rocznika w oparciu o fotografie. Przekazano opracowany i wydany z okazji zjazdu album, zawierający syntetyczne informacje o Absolwentach. W dalszej części zjazdu Dziekan wydziału w barwny sposób przedstawił historię, teraźniejszość i przyszłość Wydziału, a zespół muzyczny przy aktywnym udziale zebranych przypomniał piosenki rajdowe i biesiadne z okresu studiów.