Polsko-Francuskie sympozjum naukowe w Paryżu | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-10-24

Polsko-Francuskie sympozjum naukowe w Paryżu

infografika sympozjum
W dniach 11-12 października odbyło w Paryżu się polsko- francuskie  sympozjum na temat sterowania w energoelektronice, napędzie elektrycznym, odnawialnych źródłach energii oraz Smart Grid, którego organizatorami byli Stacja Naukowa w Paryżu Polskiej Akademii Nauk oraz Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej (dr hab. inż. Marcin Morawiec,  dr hab. inż. Arkadiusz Lewicki, dr hab. inż.  Piotr Musznicki, dr inż. Krzysztof Blecharz,  dr inż. Roland Ryndzionek, prof. dr hab. inż. Jarosław Guziński).

W sympozjum wzięli udział pracownicy Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, przedstawiciele Laboratoire Plasma et Conversion d'Energie w Tuluzie, SuperGrid Institute z Lyonu, G2ELAB – Grenoble INP oraz firmy Alstom.  Zaprezentowano najnowsze osiągnięcia  w dziedzinach energoelektroniki i napędów elektrycznych, odnawialnych źródeł energii, smart grid, elektromobilności, magazynowania energii i maszyn elektrycznych. Podczas spotkań omówiono kwestie współpracy w ramach wspólnych projektów europejskich, staży naukowych pracowników oraz wymiany studentów.