Zmarł Śp. Andrzej Reński | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-09-28

Zmarł Śp. Andrzej Reński

śp. prof. Andrzej Reński
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 25 września 2022 r. zmarł dr hab. inż. Andrzej Reński – wieloletni profesor Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Przez ponad 45 lat pracy zawodowej zaangażowany w działalność naukową i organizacyjną. Oddany dydaktyk i wychowawca wielu pokoleń elektroenergetyków. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia w działalności naukowej i dydaktycznej nagrodami Rektora Politechniki Gdańskiej oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalem Złotym za Długoletnią Służbę.

Rodzinie i bliskim Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają: Dziekan, Rada Wydziału oraz pracownicy Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 30 września 2022 r. Msza Święta o godz. 9.00 w Kościele NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku (ul. Śląska),  pożegnanie i złożenie do grobu o godz. 11.00 w Kaplicy na Cmentarzu Łostowickim.