Technologie wodorowe i elektromobilność - nowy kierunek na WEiA! | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-06-16

Technologie wodorowe i elektromobilność - nowy kierunek na WEiA!

Technologie Wodorowe
Technologie wodorowe i elektromobilność to nowy i unikatowy kierunek studiów na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. W bieżącym roku po raz pierwszy prowadzony jest nabór na tym kierunku. Absolwent to inżynier XXI wieku posiadający kwalifikacje dotyczące technologii wodorowych.

Na kierunku Technologie Wodorowe i Elektromobilność, nauczyciele z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, Wydziału Chemicznego oraz Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki kształcą specjalistów z zakresu projektowania i implementacji instalacji wodorowych oraz inżynierów elektromobilności.

Nasi absolwenci zapewnią kadrę inżynierską specjalizującą się w obsłudze układów do produkcji i magazynowania wodoru w oparciu o najnowsze dostępne technologie. Posiądą wiedzę z zakresu projektowania, produkcji i eksploatacji urządzeń oraz układów automatyki i robotyki stosowanych w instalacjach wodorowych oraz nowoczesnych pojazdach autonomicznych.

Ważnym aspektem studiów są zajęcia praktyczne, podczas których poznać można nowoczesne technologie wytwarzania energii przyszłości, a także zobaczyć świat transportu, który nie potrzebuje węglowodorów.

Wszystkich absolwentów szkół średnich serdecznie zapraszamy!

Rekrutacja

1393 wyświetleń