Demobus Balluff na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-06-24

Demobus Balluff na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki

Demobus firmy Balluff
23 czerwca br. na kampus Politechniki Gdańskiej zawitał demobus firmy Balluff.

Na pokładzie demobusa studenci Wydziału Elektrotechniki i Automatyki mogli zapoznać się m.in. z najnowszymi technologiami w zakresie różnego rodzaju czujników, z możliwościami wykorzystania technologii IO-Link oraz systemów RFID. Eksperci szczegółowo odpowiadali na wszystkie pytania. Spotkania tego typu są cennym uzupełnieniem oferty dydaktycznej zajęć na uczelni i praktyk zawodowych.

Balluff jako międzynarodowym koncernem z ponad 100-letnią historią jest obecnie jednym z liderów we wprowadzaniu Przemysłu 4.0, integrującego inteligentne maszyny i systemy w celu zwiększenia wydajności procesów produkcyjnych.

Demobus przyjechał na Politechnikę Gdańską na zaproszenie dr hab. inż. Dariusza Świsulskiego, prof. uczelni, kierownika Katedry Metrologii i Systemów Informacyjnych.