Polsko-Estońskie seminarium naukowe na WEiA | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-05-23

Polsko-Estońskie seminarium naukowe na WEiA

prezentacja
W dniu 18 maja 2022 r. Wydział Elektrotechniki i Automatyki gościł grupę naukowców pod kierunkiem prof. Dmitrii Vinnikow, którzy przyjechali z Politechniki Tallińskiej w Estonii.

Celem wizyty było zaprezentowanie prac grupy prof. Vinnikowa oraz przedstawienie tematów badawczych z energoelektroniki prowadzonych na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. Naukowcy z Estonii oraz pracownicy WEiA zaprezentowali swoje osiągnięcia badawcze na polsko-estońskim seminarium pt. "Power Electronic Systems for Energy Efficient Buildings” zorganizowanym przez prof. Ryszarda Strzeleckiego z Katedry Energoelektroniki i Maszyn Elektrycznych.

Seminarium odbyło się w Laboratorium LINTE^2. Goście z Estonni mieli też możliwość zapoznania się z infrastrukturą badawczą samego Laboratorium LINTE^2 i omówić możliwości współpracy.