Mykola Lukianov z Ukrainy w projekcie SmartGYsum | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-03-31

Mykola Lukianov z Ukrainy w projekcie SmartGYsum

Logo SmartGYsum
Młody naukowiec, Mykola Lukianov z Ukrainy, wygrał konkurs na pracę badawczą w ramach projektu Unii Europejskiej „Research and Training Network for Smart and Green Energy Systems and Business Models - SMARTGYsum (SMARTGYsum-H2020-MSCA-ITN-2020 nr 955614)”. W ramach swojego udziału w projekcie, Pan Lukianov napisze pracę doktorską która ma być realizowana na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

Głównym celem projektu jest stymulowanie ewolucji europejskich systemów energii elektrycznej poprzez zintegrowanie wiedzy na temat energoelektroniki, elektrotechniki oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych, a także ich aspektów społeczno-ekonomicznych z tworzeniem nowych modeli biznesowych w celu pokrycia zapotrzebowania na zieloną energię gospodarce (zrównoważony rozwój, wydajność, niezawodność i łatwość zarządzania).

Kierownik projektu na Wydziale Eletrotechniki i Automatyki jest prof. dr hab. inż. Ryszard Strzelecki.