Doktorant z WEiA z nagrodą publiczności w konkursie „Mój doktorat w 180 sekund” | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-03-31

Doktorant z WEiA z nagrodą publiczności w konkursie „Mój doktorat w 180 sekund”

Ahmed Lakhdar Kouzou
Ahmed Lakhdar Kouzou, doktorant z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki reprezentujący Szkołę Doktorską PG, otrzymał nagrodę publiczności w konkursie „Mój doktorat w 180 sekund”, zorganizowanym przez Ośrodek Kultury Francuskiej (CCFEF), stowarzyszenie Plejada oraz Instytut Francuski.

Polska edycja konkursu „Mój doktorat w 180 sekund” umożliwia przedstawienie szerokiej publiczności tematów badań doktorantów z różnych uczelni. Każdy uczestnik ma za zadanie w ciągu trzech minut przedstawić jasną, zwięzłą i przekonującą prezentację swojego projektu badawczego w języku francuskim. Do konkursu można było zgłaszać tematy prac z dowolnych dziedzin: od matematyki, przez literaturę i biologię, po architekturę i wiele innych.

Podczas finału krajowego nagrodę publiczności otrzymał Ahmed Lakhdar Kouzou, który reprezentował szkołę doktorską Politechniki Gdańskiej. Nasz doktorant opowiedział o swojej pracy, której tematem jest „Bezczujnikowe sterowanie pięciofazową maszyną w trybie pracy jednosilnikowej i wielosilnikowej”, napisaną pod kierunkiem dr. hab. inż. Marcina Morawca, prof. PG. Miejsca na podium zajęli natomiast: Michalina Kowala z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1. miejsce), Kamil Bieniek z Polskiej Akademii Nauk (2. miejsce) i Paula Bednarz z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (3. miejsce). Wyróżnienie trafiło do Safouary Rezy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Tegoroczny finał krajowy konkursu „Mój doktorat w 180 sekund”, organizowanego przez Instytut Francuski w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Kultury Francuskiej i Stowarzyszeniem Polskich Romanistów „Plejada”, ponownie odbywał się online. Wyłoniono w nim najlepszych doktorantów, którzy będą reprezentować Polskę w finale Europy Środkowej, organizowanym w Wiedniu 7 czerwca 2022 r.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie organizatora

Prezentacja reprezentanta PG

117 wyświetleń