Zmarł Śp. Mirosław Kwiesielewicz | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2022-02-03

Zmarł Śp. Mirosław Kwiesielewicz

Mirosław Kisielewicz
Z przykrością informujemy, że dnia 20.01.2022 zmarł wieloletni pracownik Wydziału Elektrotechniki i Automatyki dr inż. Mirosław Kwiesielewicz. Doktor Mirosław Kwiesielewicz związany był zawodowo z Katedrą Automatyki, w której prowadził badania naukowe oraz zajęcia dydaktyczne.

Promotorem Jego rozprawy doktorskiej był prof. dr hab. inż. Franciszek Milkiewicz. Doktor Mirosław Kwiesielewicz był opiekunem wielu prac magisterskich i inżynierskich. Zawsze był lubianym kolegą i cenionym nauczycielem akademickim. W pracy badawczej zajmował się zagadnieniami optymalizacji, sztucznej inteligencji, a także przyczynił się do rozwoju hierarchicznego procesu decyzyjnego w oparciu o nierozmyte i rozmyte porównania parami. Był uczestnikiem licznych konferencji naukowych, a także autorem wielu artykułów naukowych i monografii.

Doktor Mirosław Kwiesielewicz swoją działalność zawodową związał również z takimi ośrodkami naukowymi w kraju, jak PWSZ w Elblągu, Uniwersytet Morski w Gdyni oraz Politechnika Warszawska, a także ośrodkami zagranicznymi: Technische Universiteit Delft i Plymouth State University. Doktor Mirosław Kwiesielewicz odznaczony został Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Rodzinie i bliskim Zmarłego wyrazy głębokiego współczucia składają:

Dziekan, Rada Wydziału oraz pracownicy Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.