XI Edycja Konkursu Stypendialnego ENERGA-OPERATOR SA | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2022-01-16

XI Edycja Konkursu Stypendialnego ENERGA-OPERATOR SA

logo Energa operator
Mamy przyjemność poinformować, że rusza kolejna edycja konkursu o przyznanie stypendium fundowanego przez ENERGA-OPERATOR SA. Konkurs przeznaczony jest dla studentów V semestru studiów dziennych pierwszego stopnia, Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

Stypendia, będą wypłacane co miesiąc przez okres 15 miesięcy, poczynając od semestru piątego. Wysokość stypendiów przyznanych w tegorocznej edycji w ramach Programu Stypendialnego wynosić będzie 2500 zł brutto miesięcznie.

Dla wybranych studentów ENERGA-OPERATOR SA przewiduje ciekawe praktyki i płatne staże.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie do pobrania: 

Regulamin przyznawania stypendiów fundowanych przez Energa-Operator SA (pdf, 160.65kB)

(załącznik do umowy)

Informujemy, że z kandydatami ubiegającymi się o stypendium, podczas spotkania z komisją kwalifikacyjną, zostanie przeprowadzona rozmowa na jeden z 5 tematów:

  1. Przewody HTLS w sieciach WN w Europie i na świecie – trendy ich zastosowania, przegląd technologii budowy przewodów w tym również z rdzeniami kompozytowymi, wady i zalety w porównaniu z przewodami tradycyjnymi typu ACSR (AFL).
  2. Rozwój sieci kablowej SN w Polsce – wpływ na wskaźniki SAIDI, SAIFI oraz na wybrane parametry jakości energii elektrycznej, w szczególności wartość napięcia i straty mocy czynnej. Próba oszacowania optymalnego % skablowania sieci SN w Polsce.
  3. Wpływ mikrogeneracji na pracę agregatów prądotwórczych używanych do zasilania tymczasowego klientów w czasie prac eksploatacyjnych prowadzonych na sieci dystrybucyjnej SN. Badania symulacyjne w celu zobrazowania problemu zasilania w sposób zbiorczy agregatem przyłączonym po stronie nn stacji SN/nn, w których moc źródeł PV jest równa bądź większa niż zapotrzebowanie w danej stacji SN/nn. Zaproponowanie rozwiązań.
  4. Światowe kierunki rozwoju technologii medium izolacyjnego aparatury WN oraz medium gaszeniowego w wyłącznikach WN.
  5. Analiza wpływu przyrostu ilości mikroinstalacji na bezpieczeństwo pracy sieci OSD i bezpieczeństwo dostaw energii i poziom strat sieciowych. Wykazanie czy efekt skali mocy zainstalowanej w mikroinstalacjach może się przełożyć na pracę sieci OSD w określonych porach doby i jaki to będzie wpływ.

Tematykę wybiera kandydat i przygotowuje prezentację na maksymalnie 8 minut. Prezentacje przed komisją będą odbywać się w lutym 2022. Decyzja o ilości przyznanych stypendiów będzie podjęta przez Komisję  po przeprowadzeniu rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami.

Pierwszym krokiem do aplikowania do programu jest złożenie wniosku wraz z załącznikami.

Pobierz wniosek (pdf, 339.00kB)

Wnioski można składać do 21 stycznia 2022 roku, do godz. 15.00, na adres: katarzyna.grzybkowska@pg.edu.pl

367 wyświetleń