Wizyta przedstawicieli Wydziału Elektrycznego z Politechniki w Zaporożu, Ukraina | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-12-14

Wizyta przedstawicieli Wydziału Elektrycznego z Politechniki w Zaporożu, Ukraina

delegacja z Zaporoża
W dniach 7-9 grudnia 2021 r., Wydział Elektrotechniki i Automatyki gościł przedstawicieli Wydziału Elektrycznego z Politechniki w Zaporożu z Ukrainy. Politechnikę Gdańską reprezentowali dziekan Wydziału Elektrotechniki i Automatyki dr hab. inż. Mirosław Wołoszyn, prof. PG, wydziałowy koordynator programu ERASMUS pani dr inż. Beata Pałczyńska oraz prodziekan ds. organizacji studiów dr hab. inż. Marcin Śliwiński prof. PG.

W trakcie wizyty odbyły się liczne spotkania poświęcone nawiązaniu współpracy w zakresie badań, zajęć dydaktycznych oraz wymiany akademickiej. W ramach seminarium wydziałowego, pani profesor Alina Kazurowa z Politechniki w Zaporożu wygłosiła wykład zatytułowany Modal control in the state space, który wzbudził duże zainteresowanie wśród studentów i pracowników Wydziału. Naukowcy z Zaporoża mieli również okazję zapoznać się z laboratoriami oraz infrastrukturą naukową oraz dydaktyczną Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. 

Politechnika w Zaporożu została założona 5 listopada 1900 roku - w mieście Aleksandrowsk (obecnie Zaporoże). Obecnie Zaporoski Narodowy Uniwersytet Techniczny składa się z 6 instytutów i 12 wydziałów, na których studiuje 13 tyś. studentów. W ciągu 120 lat Politechnikę z Zaporożu ukończyło tysiące specjalistów, z których wielu stało się liderami w poszczególnych gałęziach ukraińskiego i światowego przemysłu.

212 wyświetleń