Studenckie Koło SEP z WEiA zwycięzcą uczelnianego etapu konkursu Czerwonej Róży | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-07-14

Studenckie Koło SEP z WEiA zwycięzcą uczelnianego etapu konkursu Czerwonej Róży

Członkowie Studenckiego Koła SEP na schodach gmachu głównego PG
15 czerwca 2021 roku zakończył się uczelniany etap konkursu Czerwonej Róży. Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki zwyciężyło i będzie reprezentować Politechnikę Gdańską w finale konkursu.

Nagroda Czerwonej Róży jest przyznawana najlepszym studentom i kołom naukowym na Pomorzu od 1962 roku. Kandydaci do tej nagrody są zgłaszani przez władze uczelni wyższych, po jednym z każdej kategorii, którzy następnie reprezentują ją w finałowym etapie konkursu. Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich z WEiA rywalizowało z kołem naukowym Gradient z WETI, Studenckim Kołem Automatyków i Robotyków SKAR z WETI oraz Naukowym Kołem Jakości i Produktywności z WZiE.

Komisja, złożona z prodziekanów wszystkich wydziałów PG podejmując decyzję o wyłonieniu reprezentującego uczelnię koła naukowego, wysłuchała prezentacji reprezentantów kół oraz zapoznała się z osiągnięciami koła. Decyzją komisji zwyciężyło SK SEP PG. Koło będzie reprezentować Politechnikę Gdańską w finale, gdzie rywalizować będzie z najlepszymi kołami z innych szkół wyższych w województwie pomorskim.

Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni na uroczystej finałowej gali, która odbędzie się 21 listopada 2021 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Zwycięskie koło naukowe otrzyma Laur Czerwonej Róży i nagrodę w wysokości 12 000 zł.

24 wyświetleń