Prof. Marek Olesz laureatem Konkursu - Osobowość Roku 2020 PIIB | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-06-13

Prof. Marek Olesz laureatem Konkursu - Osobowość Roku 2020 PIIB

dr hab. inż. Marek Olesz
Kapituła konkursowa Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa nominowała do nagrody Osobowość Roku 2020 w poszczególnych kategoriach siedem osób. Dr hab. inż. Marek Olesz, profesor uczelni, prodziekan ds. rozwoju z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki został laureatem Konkurs w kategorii Nauka.

Celem Konkursu jest wyróżnianie i promowanie twórców wdrożonych, innowacyjnych rozwiązań i przedsięwzięć techniczno-gospodarczych oraz promocja i popularyzowanie dorobku twórców techniki, nauki i nowoczesnej gospodarki w zakresie elektrotechniki, elektroenergetyki, teletechniki i oświetlenia w Polsce.

Dr hab. inż. Marek Olesz - doktor nauk technicznych w dyscyplinie elektrotechnika – Politechnika Gdańska, Wydział Elektrotechniki i Automatyki (1998), doktor habilitowany (2017), prof. PG. Dotychczasowe życie zawodowe związał z Wydziałem Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, gdzie pracuje od 30 lat. Obecnie pełni funkcję Prodziekana ds. Rozwoju w kadencji 2020-2024. Autor i współautor około 150 publikacji i referatów naukowych. Doświadczony, z inicjatywą i z wielostronną wiedzą techniczną. Aktywny członek wielu zespołów badawczych, członek Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej (od 1996), członek Stowarzyszenia Elektryków Polskich SEP (od 1991).

Laureat wielu nagród i odznaczeń: Medal Srebrny za Długoletnią Służbę (2019), Medal KEN (2009), Brązowy Krzyż Zasługi (2005), nagrody Rektora PG za osiągnięcia badawcze: II stopnia (2), III stopnia (1), nagrody Rektora PG za osiągnięcia dydaktyczne: I stopnia (3), II stopnia (3), III stopnia (3).

Serdecznie gratulujemy!