Trzech pracowników Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w grupie najlepszych naukowców świata | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2021-01-14

prof. Zbigniew Krzemiński
Z wielką radością pragniemy poinformować, że czterech pracowników Wydziału Elektrotechniki i Automatyki znalazło się w grupie 2% najlepszych naukowców świata w danej dyscyplinie.

Nasi pracownicy zamieszczeni zostali w bazie danych znormalizowanych wskaźników cytowań przygotowanej na podstawie danych ze Scopus przez prof. John PA Ioannidis ze Stanford University wraz z Jeroen Baas oraz Kevin Boyack. Bazy danych dostępne są na stronie Mendeley Data.

W rankingu naukowców ze wszystkich dziedzin pod względem wpływu cytowań od początku ich kariery naukowej do końca 2019 r znaleźli się: prof. dr hab. inż. Marek Krawczukprof. dr hab. inż. Zbigniew Krzemińskiprof. dr hab. inż. Ryszard Strzelecki.

Natomiast  w wynikach analizy wpływu cytowań podczas jednego roku kalendarzowego, znalazł się dr. hab. inż. Marek Adamowicz, prof. PG.

Gratulujemy osiągnięcia tak wspaniałego sukcesu.