Laureaci konkursu o Nagrodę im. Prof. Romualda Szczęsnego (edycja 2019) | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2019-06-12

Laureaci konkursu o Nagrodę im. Prof. Romualda Szczęsnego (edycja 2019)

Uroczystość wręczenia nagrody
W dniu 10 czerwca 2019 roku odbyła się XVIII edycja konkursu o Nagrodę imienia profesora Romualda Szczęsnego. W trakcie konkursu zaprezentowano 15 prac dyplomowych (inżynierskich, magisterskich), obronionych na Politechnice Gdańskiej w 2018 roku.

Nagrodę imienia profesora Romualda Szczęsnego zdobył mgr inż. Mikołaj Nowak, absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, za pracę dyplomową magisterską Zastosowanie struktur metamateriałowych w odzysku energii pola elektromagnetycznego. Praca dyplomowa została zrealizowana w Katedrze Elektrotechniki, Systemów Sterowania i Informatyki pod opieką dr hab. inż. Mirosława Wołoszyna.

W nagrodzonej pracy przedstawiono kompleksowy proces analizy właściwości elektro-magnetycznych materiałów bazujących na meta-strukturach rezonansowych ze szczególnym uwzględnieniem możliwości ich zastosowania w układach odzysku energii oraz w układach ekranujących - począwszy od modeli obwodowych, poprzez badania numeryczne a kończąc na weryfikacji eksperymentalnej.

Wyróżnienia otrzymali:

1. mgr inż. Roksana Bochniak i mgr inż. Aleksandra Gołąbek z Wydziału Mechanicznego za pracę dyplomową magisterską: Projekt koncepcyjny utylizatora odpadów medycznych, wykonaną pod opieką dr. hab. inż. Jana Wajsa, prof. PG,
  2. mgr inż. Mateusz Lewandowski i mgr inż. Aleksander Paul z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki za pracę dyplomową magisterską: Optymalizacja procesów biologicznych w sekwencyjnej oczyszczalni ścieków, wykonaną pod opieką dr. hab. inż. Roberta Piotrowskiego, prof. PG,
  3. mgr inż. Luiza Leszkowska z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki za pracę dyplomową magisterską: Wielowarstwowa antena planarna z warstwą superstratu do zastosowań satelitarnych w pasmie X, wykonaną pod opieką dr. inż. Łukasza Kulasa.

Nagrody, ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdyni, zostały wręczone laureatom w październiku w trakcie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Politechnice Gdańskiej.