Laureaci konkursu o Nagrodę im. Prof. Romualda Szczęsnego (edycja 2018) | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2018-10-10

Laureaci konkursu o Nagrodę im. Prof. Romualda Szczęsnego (edycja 2018)

Uroczystość wręczenia nagrody
Nagrodę im. Profesora Romualda Szczęsnego w 2018 roku zdobył mgr inż. Szymon Grocholski, absolwent Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, za pracę dyplomową magisterską Platforma do rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym, wykonaną pod opieką prof. Zdzisława Kowalczuka.

W nagrodzonej pracy przedstawiono koncepcję oraz realizację platformy JanekStep do wspomagania rehabilitacji ruchowej osób z porażeniem mózgowym. Urządzenie ma za zadanie urozmaicić rehabilitację, a także zwiększać motywację oraz monitorować postępy pacjenta. Zbudowany system umożliwia wykorzystanie platformy jako sterownika do gier wideo.

Wyróżnienia w tegorocznym konkursie otrzymali również:

1. mgr inż. Agnieszka Mikołajczyk z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki za pracę dyplomową magisterską Wykorzystanie metod inteligencji obliczeniowej dla celów diagnostyki i klasyfikacji stanów anormalnych - Wybrane zastosowania w medycynie, wykonaną pod opieką dr. inż. Michała Grochowskiego.
  2. mgr inż. Mateusz Bryk z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa za pracę dyplomową magisterską Analiza problemów szybkich rozruchów i odstawień turbin dużej mocy, wykonaną pod opieką dr. hab. inż. Jerzego Głucha.
  3. mgr inż. Mateusz Burtowy z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki za pracę dyplomową magisterską Antena ze sterowaną wiązką do zastosowań V2X w standardzie IEEE 802.11p, wykonaną pod opieką dr. inż. Łukasza Kulasa.

Nagrodę i wyróżnienia ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdyni wręczono laureatom w dniu 5 października 2018 r., w trakcie uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019 na Politechnice Gdańskiej.