Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki zdobywcą Nagrody im. Prof. Romualda Szczęsnego (edycja 2016) | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2016-10-20

Piotr Czyż odbiera nagrodę
Mgr. inż. Piotr Czyż, absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, zdobył doroczną Nagrodę im. Prof. Romualda Szczęsnego za najlepszą pracę dyplomową w zakresie nowoczesnych technologii, obronioną na Politechnice Gdańskiej w 2015 roku.

Nagroda została przyznana za pracę dyplomową magisterską Zastosowanie tranzystorów GaN w wysokosprawnych przekształtnikach, wykonaną pod opieką dr. inż. Artura Cichowskiego z Katedry Energoelektroniki i Maszyn Elektrycznych.

W piętnastoletniej historii nagrody to trzecie zwycięstwo absolwenta naszego Wydziału w prestiżowym Konkursie organizowanym przez miasto Gdynia.

Kapituła Nagrody przyznała również trzy równorzędne wyróżnienia w wysokości 3.000 zł dla następujących absolwentów Politechniki Gdańskiej:

mgr inż. Doroty Koperkiewicz za pracę magisterską Modyfikacja β-cyklodekstryny w celu uzyskania pH czułego nośnika leków antracyklinowych, wykonaną pod opieką dr inż. Kamili Żelechowskiej (Wydział Chemiczny)

mgr. inż. Michała Kroguleckiego i mgr. inż. Marcina Piocha za pracę magisterską Remote monitoring system of physical activity of elder people (System zdalnego monitorowania aktywności fizycznej osób starszych) wykonaną pod opieką dr. inż. Stefana Sieklickiego (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki)

inż. Wojciecha Mikuska i inż. Pawła Milewskiego za pracę inżynierską Projekt urządzenia do zautomatyzowanego kładzenia fug silikonowych, wykonaną pod opieką dr. inż. Jacka Czyżewicza (Wydział Elektrotechniki i Automatyki).

Nagrody, które zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Gdyni, zostały wręczone laureatom w trakcie Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017 na Politechnice Gdańskiej.