Projekt badawczy SIRAMIS - spotkanie konsorcjantów | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Data dodania: 2023-02-03

Projekt badawczy SIRAMIS - spotkanie konsorcjantów

Przedstawiciele WEiA PG
W dniach 24-25.01.2023 r. w siedzibie European Defence Agency (EDA) w Brukseli odbyło się trzecie spotkanie konsorcjantów z Holandii (TNO), Niemiec (WTD71/MTG), Hiszpanii (SAES), Norwegii (FFI) i Polski (PG/GUT, AMW/PNA) w celu kontynuacji projektu badawczego SIgnatuRe mAnagement countering Multi Influence underwater Sensor threats (SIRAMIS).

Stronę polską reprezentowali pracownicy Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej (Dziekan wydziału dr hab. inż. Mirosław Wołoszyn, prof. PG oraz dr inż. Jarosław Tarnawski), a także przedstawiciele Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte oraz Agencji Uzbrojenia.

Podczas spotkania określono szczegółowo cele, zadania badawczo-rozwojowe, odpowiedzialność konsorcjantów, harmonogram i budżet projektu, opiewający na kwotę 5 mln €. Pracownicy Politechniki Gdańskiej odpowiedzialni będą za sekcję on-board measurement, natomiast pracownicy Akademii Marynarki Wojennej za weryfikację w warunkach morskich opracowanego w ramach projektu systemu wspomagania decyzji bezpiecznego przejścia statku w obliczu zagrożeń.