Ryszard Wepa | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Ryszard Wepa

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 3 czerwca 2017 r. w wieku 78 lat zmarł dr inż. Ryszard Wepa – emerytowany nauczyciel akademicki Politechniki Gdańskiej.

Śp. Ryszard Wepa był absolwentem oraz wieloletnim pracownikiem Wydziału Elektrycznego / Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, gdzie w latach 1965-2004 pracował, początkowo jako asystent, a po uzyskaniu w 1974 r. stopnia naukowego doktora, jako adiunkt w Katedrze Miernictwa Elektrycznego.

W pracy naukowej zajmował się między innymi badaniami przetworników do pomiaru mocy, a prowadzone przez Niego zajęcia dydaktyczne dotyczyły zagadnień metrologii elektrycznej i przemysłowej.

W obu rolach, naukowca i nauczyciela, śp. Ryszard Wepa dał się poznać jako osoba ogromnie życzliwa swoim współpracownikom i studentom. W 1986 roku, za długoletnią wzorową pracę na Politechnice Gdańskiej, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Pozostanie w naszej pamięci jako człowiek ciepły, skromny i ogromnie pracowity. Rodzinie i bliskim Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia.

— Dziekan, Rada Wydziału, pracownicy Wydziału Elektrotechniki i Automatyki oraz koleżanki i koledzy z Katedry Metrologii i Systemów Informacyjnych.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 9 czerwca 2017 r. o godz. 13.00 na cmentarzu w Pasłęku. W dniu 8 czerwca 2017 r. o godz. 15.30 odbędzie się nabożeństwo w kaplicy kremacji na ul. Srebrniki 14 w Gdańsku, poprzedzające kremację zwłok.