Krystyna Zielińska | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Krystyna Zielińska

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 22 maja 2019r. w wieku 96 lat zmarła Krystyna Zielińska – emerytowana pracownica Politechniki Gdańskiej.

Pani Krystyna Zielińska urodziła się 16 czerwca 1923 roku w Stryju. W roku 1970 kończyła studia wieczorowe w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Sopocie uzyskując tytuł dyplomowanego ekonomisty.

Pani Krystyna Zielińska pracowała na Politechnice Gdańskiej w latach 1954-1987 (33 lata), a po przejściu na emeryturę jeszcze na 1/2 etatu do roku 1991.

Była związana z Wydziałem Elektrycznym, pracując kolejno w Zakładzie Maszyn Elektrycznych, w Zakładzie Napędu Elektrycznego i Automatyki, a później  przez wiele lat w Instytucie Elektrotechniki Morskiej i Przemysłowej. Zajmowała się obsługą administracyjną działalności dydaktycznej Instytutu.

Od 1979 roku dodatkowo  zajmowała się sekretariatem w Polskim Towarzystwie Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej.

Pani Krystyna Zielińska była osobą bardzo sumienną i życzliwą, bardzo dobrze organizowała i kierowała pracą pomocniczego personelu administracyjnego.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w dniu 28 maja 2019 r. o godz. 12.00 na Cmentarzu Katolickim w Sopocie. Msza święta żałobna odbędzie się tego samego dnia w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa  na Cmentarzu Komunalnym w Sopocie o godzinie 11.30.