Zespół budynków przy ul. Sobieskiego | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Zespół budynków przy ul. Sobieskiego

Trzecią siedzibą Wydziału Elektrotechniki i Automatyki jest zespół budynków przy ulicy Jana Sobieskiego, zbudowany w drugiej połowie XX w.

Najstarszą część zespołu stanowi  trzypoziomowy, prefabrykowany pawilon biurowo-laboratoryjny, powstały w drugiej połowie lat 70. XX wieku jako siedziba nieistniejącego Instytutu Elektrotechniki Morskiej i Przemysłowej (wcześniej Katedry Elektrotechniki Okrętowej). Obecnie w budynku mieści się Ośrodek Doświadczalny i Laboratorium Inteligentnej Energetyki LAB-6.

Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku przy starym pawilonie zbudowano czterokondygnacyjny budynek naukowo-dydaktyczny Wydziału oraz nową halą Laboratorium Maszyn Elektrycznych.

Budynki stanowią nierozerwalną całość, a swoje siedziby mają w nich: Katedra Energoelektroniki i Maszyn Elektrycznych, Katedra Automatyki Napędu Elektrycznego oraz Katedra Inżynierii Elektrycznej Transportu.

W latach 2009-2013, w efekcie realizacji dwóch projektów inwestycyjnych, nowsze budynki poddano kompleksowej termomodernizacji oraz utworzono przy nich (poprzez zabudowę istniejącego dziedzińca) dodatkowe nowe laboratorium o powierzchni ok. 200 m2.

W 2013 roku przeprowadzono również generalny remont trzech dużych sal dydaktycznych (EM104, EM204, EM304), które jednocześnie wyposażono w nowoczesny sprzęt multimedialny.