Laboratorium LINTE^2 | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Laboratorium LINTE^2

Budynek Laboratorium LINTE^2

W latach 2010-2015 utworzono najnowsze ogólnowydziałowe Laboratorium LINTE^2, zlokalizowane w specjalnie do tego celu zaprojektowanym i wybudowanym budynku o powierzchni ok. 1900 m2.

Laboratorium LINTE^2 stanowi unikalną dużą infrastrukturę badawczą, umożliwiającą prowadzenie prac badawczo-wdrożeniowych w zakresie innowacyjnych technologii elektroenergetycznych i integracji odnawialnych źródeł energii, a także komercjalizację wyników tych prac.

Głównym obszarem badawczym Laboratorium LINTE^2 są inteligentne sieci elektroenergetyczne (Smart Grids) oraz integracja rozproszonych źródeł energii z systemem elektroenergetycznym.

Ważną dziedziną badawczo-rozwojową są przekształtniki energoelektroniczne w zastosowaniach sieciowych (układy FACTS, filtry aktywne, przekształtniki sprzęgające itp.) oraz ładowanie i użytkowanie pojazdów elektrycznych.

Laboratorium specjalizuje się w badaniach naukowych i pracach badawczo-rozwojowych dla przemysłu, projektach demonstracyjnych, szkoleniach i innych obszarach B+R.