Budynek Wysokich Napięć | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Budynek Wysokich Napięć

Od 1949 roku drugim budynkiem Wydziału Elektrotechniki i Automatyki jest budynek przedwojennej loży masońskiej przy ul. Własna Strzecha 18a. Ulokowała się w nim Katedra Wysokich Napięć, która dała nazwę swojej siedzibie.

Obecnie w budynku mieści się powstała w 2011 roku Katedra Mechatroniki i Inżynierii Wysokich Napięć.

W budynku istnieje szereg ważnych laboratoriów Wydziału – Laboratorium Zwarciowe, Laboratorium Wysokich Napięć, Laboratorium Aparatów Elektrycznych, Laboratorium Pomiarów Jakości Energii, Laboratorium Systemów Mechatroniki, Laboratorium Robotów Mobilnych oraz Laboratorium Podstaw Robotyki.

W 2013 roku poddano generalnemu remontowi największą w budynku salę audytoryjną WN15, którą jedocześnie wyposażono w nowoczesny sprzęt multimedialny.