Budynek główny Wydziału | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Budynek główny Wydziału

Główny budynek Wydziału Elektrotechniki i Automatyki

Od utworzenia Politechniki Gdańskiej w 1945 roku, główna siedziba Wydziału Elektrotechniki i Automatyki (początkowo Wydziału Elektrycznego) mieści się w zabytkowym gmachu przedwojennego Instytutu Elektrotechnicznego.

W 1951 roku do południowej części historycznego budynku dobudowano sześciokondygnacyjny pawilon o kubaturze ponad 7 tys. m3, w którym umiejscowiono utworzony w tym czasie Wydział Łączności (jako Wydział Elektroniki wyprowadził się z niego w latach 1967-1972).

W latach 2005-2007 w budynku przebudowano halę Laboratorium Maszyn Elektrycznych na nową salę audytoryjną E1, a w roku 2012 generalnemu remontowi wraz z wyposażeniem w nowoczesny sprzęt multimedialny poddano historyczną salę E41.

W budynku głównym mieści się zarówno biuro dziekana Wydziału, jak i dziekanat dla studentów oraz administracja Wydziału. Swoje siedziby ma w nim także pięć z dziewięciu katedr wchodzących w skład Wydziału. Jednocześnie, w budynku znajduje się szereg pomieszczeń wykładowych i laboratoryjnych, w tym dwa najważniejsze audytoria Wydziału – sale E41 i E1.

Od 1994 roku budynek główny Wydziału nosi imię prof. Kazimierza Kopeckiego.