Wycieczka szkolna zorganizowana przez Studenckie Koło Robotyki i Sensoryki z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki

Studenckie Koło Robotyki i Sensoryki wraz z pracownikami Katedry Metrologii i Systemów Informacyjnych z wydziału Elektrotechniki i Automatyki zorganizowało wycieczkę dla uczniów klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kmdra Bolesława Romanowskiego z Ustki, która odbyła się 21 lutego 2018 roku.

Celem wycieczki było zaprezentowanie działalności koła naukowego oraz życia studentów na Politechnice Gdańskiej. Podróż rozpoczęto od zwiedzania Gmachu Głównego, gdzie studenci przekazali zwiedzającym, krótką historię Naszej uczelni oraz kilka ciekawostek na jej temat.

Następnie wszyscy przeszli do budynku Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, gdzie w sali wykładowej E1 odbył się wykład na temat „Co to jest politechnika?”. Podczas wykładu uczestnicy mogli się dowiedzieć jak funkcjonuje Politechnika Gdańska, jakie są władze i jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na konkretnym wydziale.

Kolejnym etapem wycieczki było przejśćie do sali laboraoryjnej e21, gdzie pod okiem opiekun koła naukowego dr inż. Anny Golijanek-Jędrzejczyk oraz dr inż. Ariela Dzwonkowskiego zademonstrowano kilka projektów oraz działanie sprzętu laboratoryjnego m.in. druk 3D, rozpoznawanie gestów, robot sterowany przy pomocy aplikacji ze smartfona, kamera termowizyjna, figury Lissajous.

Studenci przeprowadzili również mały warsztat: jak zacząć przygodę z robotyką. Mamy nadzieje, ze wycieczka ta zapadnie uczniom w pamięci, będąc cenną przygodą na drodze poznawania świata techniki. Jako społeczność studencka okazujemy poparcie tego typu spotkaniom.