Współpraca Studenckiego Koła Robotyki i Sensoryki z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki z Volkswagen Poznań

W dniu 5 marca 2018 r. Studenckie Koło Robotyki i Sensoryki z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki we współpracy z przedsiębiorstwem Volkswagen Poznań zorganizowało wykład otwarty dla studentów Politechniki Gdańskiej.

Tematem spotkania była prezentacja wybranych nowości technologicznych wdrażanych w fabrykach Volkswagen, w szczególności stosowanych przy budowie karoserii samochodów.

W trakcie wykładu pracownicy Volkswagen Poznań przedstawili różne rodzaje materiałów wykorzystywanych przy budowie karoserii oraz sposób ich doboru do konkretnych elementów nadwozia. Studenci mogli poznać różnorodne techniki obróbki materiałów, takie jak wytłaczanie na zimno lub na gorąco, czy zgrzewanie materiałów z wykorzystaniem lasera.

Studenci zapoznali się również z procesem inwestycyjnym, związanym z powstaniem nowej fabryki spółki Volkswagen w Polsce (we Wrześni koło Poznania) oraz wprowadzeniem nowego modelu samochodu Volkswagen Crafter.

Nawiązana współpraca Studenckiego Koła Robotyki i Sensoryki z przedsiębiorstwem Volkswagen Poznań może zaowocować organizacją kolejnych wykładów i spotkań, dzięki którym studenci Politechniki Gdańskiej będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie technologii pojazdów.