Gdańskie Dni Elektryki 2017 – sukces Studenckiego Koła SEP z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki

W dniach 26-28 października 2017 r. na Politechnice Gdańskiej odbyła się 42. Edycja Gdańskich Dni Elektryki, zorganizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Gdańsk we współpracy z Uczelnią.

Wydarzenie, którego współorganizatorem było Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich działające przy Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, jest corocznie wyczekiwanym świętem branży elektrycznej na Pomorzu.

W tym roku atrakcjami Gdańskich Dni Elektryki były m.in. targi firm, konferencje i seminaria techniczne, zawody konstruktorów Robocontest oraz Studencki Konkurs Projektów Technicznych. Uczestnicy mogli także wziąć udział w szkoleniach i warsztatach branżowych oraz w zwiedzaniu laboratoriów Politechniki Gdańskiej.

Nowością, w stosunku do poprzedniej edycji GDE, było seminarium techniczne, które odbyło się w Hotelu FOCUS Premium Gdańsk. Prelekcje wygłaszane były przez przedstawicieli takich firm jak Grupa ENERGA czy ENEA Operator SA oraz pracowników Politechniki Gdańskiej.

W opinii uczestników, jak i organizatorów tegoroczna edycja Gdańskich Dni Elektryki została przeprowadzona na bardzo wysokim poziomie pod względem zaprezentowanych innowacji, poziomu naukowego i jakości prezentacji.

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego Wydarzenie pod tym linkiem.