Future Energy Summit współorganizowany przez Studenckie Koło SEP z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki

Future Energy Summit to projekt SKN Energetyki działającego przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie organizowany na Politechnice Gdańskiej we współpracy z SK SEP PG. Partnerami Strategicznymi wydarzenia byli: Grupa Energa oraz Engie - Partner całoroczny Studenckiego Koła Naukowego Energetyki SGH.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji było e-mobility, czyli kwestia obecna zarówno wśród firm motoryzacyjnych czy informatycznych, jak i wśród samorządów terytorialnych. Projekt odbył się na Politechnice Gdańskiej w dniach 23-24 kwietnia. W poniedziałek przedstawiciele SKN Energetyki dzielili się wiedzą na temat eletromobilności i zachęcali do udziału w warsztacie, który odbywał się następnego dnia. Sam warsztat „Jak stworzyć system stacji ładowania”, prowadzony przez pana Krzysztofa Zamożnego z firmy Garo oraz pana Przemysława Kałdońskiego z EV plus, zgromadził zainteresowanych tematem słuchaczy, którzy czynnie uczestniczyli w dyskusji z prowadzącymi. Warsztat połączony był z pokazem stacji ładowania BEV (Battery Electric Vehicle) i PHEV (Plug-in Hybrid) i oprócz części technicznej skupiał się także na użyciu najnowszych technologii w zarządzaniu stacjami.

Słuchacze mogli uzyskać informacje prosto od praktyków, które jak sami przyznali będą przydatne przy pisaniu prac inżynierskich, jak i również w zwykłym życiu, np. przy użytkowaniu elektrycznego auta. Rozmowy z prowadzącymi trwały jeszcze długo po zakończeniu oficjalnej części, co potwierdza, iż temat przypadł gdańskim studentom do gustu.