Warsztaty z robotyki zorganizowane przez Naukowe Koło Studentów Automatyki z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki

Dnia 16 marca 2018 roku odbyły się warsztaty z robotyki przeprowadzone przez Naukowe Koło Studentów Automatyki z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki w Gdańskim Przedszkolu św. Jana de La Salle.

Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji przygotowanej specjalnie dla dzieci, na której przedstawiono historię firmy LEGO, zawartość zestawów Mindstorms oraz sposób działania części elektronicznych. Dzięki temu dzieci dowiedziały się czym jest komputer, co i jak robi czujnik oraz jak sterować silnikami, aby ożywić naszą konstrukcję.

Następnie dzieci w grupach przystąpiły do budowy swoich konstrukcji. Grupy miały za zadanie zbudować robota typu Line Follower, czyli pojazd autonomiczny, pokonujący trasę wyznaczoną przez czarną linię w jak najkrótszym czasie. Na koniec roboty zostały zaprogramowane i wystartowały na wcześniej przygotowanym torze.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć oraz na stronie przedszkola, a także do obejrzenia krótkiego filmu z przebiegu warsztatów.

Galeria zdjęć z warsztatów na stronie przedszkola

Film z warsztatów