Naukowe Koło Studentów Automatyki

Naukowe Koło Studentów Automatyki to organizacja zrzeszająca studentów, którzy oprócz trudu studiów, chcą dowiedzieć się czegoś więcej. Koło naukowe to przede wszystkim dostęp do aparatury laboratoryjnej będącej w posiadaniu Politechniki Gdańskiej oraz pomocy ze strony starszych i  bardziej doświadczonych kolegów.

Działalność w NKSA składa się z wielu dziedzin, co pozwala odnaleźć się każdemu aktywnemu studentowi. Do wyboru jest m.in. automatyka przemysłowa, elektronika, robotyka, informatyka czy mechanika. Dbamy o odpowiednie przygotowanie mniej doświadczonych członków do pracy w zawodzie poprzez organizację kursów i szkoleń oraz prowadzenie wykładów, a także zajęć warsztatowych.

Uczestniczymy także w różnych imprezach naukowych – Bałtycki Festiwal Nauki, targi Technicon oraz Automaticon, zawody Robotic Arena we Wrocławiu czy Robomaticon w Warszawie. Ponadto organizujemy podczas BFNu własne ogólnopolskie zawody robotów – Roboxy.

W ramach działalności organizowane są wycieczki do miejsc na co dzień niedostępnych takich jak: PKP Intercity, PESA Bydgoszcz, ZKM Gdańsk i wiele innych.

Jeżeli chciał(a)byś dowiedzieć się czegoś więcej, to zapraszamy na naszą stronę, Facebooka oraz mailowo. Szczegóły w zakładce „Kontakt”. Zawsze chętnie odpiszemy!