Naukowe Koło Studentów Automatyki z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki reprezentantami Politechniki Gdańskiej podczas wręczenia stypendiów Marszałka

W poniedziałek 17 grudnia, w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej, miała miejsce gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego dla najzdolniejszych uczniów z regionu.

Przedstawiciele Naukowego Koła Studentów Automatyki oraz członkowie zespołu Eco Car PG wzięli udział w uroczystości jako reprezentanci kół naukowych Politechniki Gdańskiej. Stoiska, z którymi wystawili się nasi studenci, przyciągnęły mnóstwo uwagi.

"Wydaje mi się, że to zainteresowanie wynika z ciekawych projektów, które wystawiliśmy. Są one efektem naszej całorocznej pracy i jest ich zdecydowanie więcej. To, co jest "na czasie", zdecydowanie lepiej trafia do młodszych koleżanek i kolegów. Druk 3D, pojazdy elektryczne, modele, z którymi można wchodzić w interakcję, to tylko środki do poruszenia wyobraźni. To właśnie ona przykuwa uwagę." - mówi na temat wydarzenia Michał Chylewski, prezes Naukowego Koła Studentów Automatyki.

W ramach stypendiów, dla blisko 900 laureatów olimpiad i uczniów, osiągających wybitne wyniki w nauce, rozdysponowano kwotę ponad 2 milionów złotych.