Umiędzynarodowienie

Umiędzynarodowienie jest jednym z ważniejszych działań na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. Kolegium Dziekańskie prowadzi intensywne prace związane z działaniami międzynarodowymi nie tylko na płaszczyźnie dydaktycznej współpracy akademickiej. Współpraca badawcza z zagranicznym ośrodkami naukowymi mająca na celu badania o zasięgu międzynarodowym jest jednym z ważniejszych celów stawianych przed pracownikami Wydziału. Intensywne starania mają również na celu rozpowszechnienie kooperacji z przemysłem zagranicznym.

Wiadomości dotyczące umiędzynarodowienia

Wizyta przedstawicieli Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki

W dniu 29 marca 2019 roku Wydział Elektrotechniki i Automatyki gościł przedstawicieli Rady Nauki i Edukacji z Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie, którzy odwiedzili Politechnikę Gdańską w ramach rozwoju współpracy uniwersytetów z Chin z uczelniami w Polsce.

Kierownik Departamentu Nauki, Technologii i Edukacji Ambasady Chińskiej w Warszawie Jiang Sudong oraz Sekretarz Ambasady Guo Dongbo spotkali się z dziekanem prof. Januszem Nieznańskim. W ramach wizyty omówiono dotychczasowe doświadczenia i perspektywy współpracy Wydziału z uczelniami z Chin oraz zwiedzono Laboratorium LINTE^2.

Wizyta była też okazją do spotkania ze studentką Wydziału Elektrotechniki i Automatyki z Chin, Panią Danchen Shi, która aktualnie realizuje swoją pracę dyplomową w Laboratorium LINTE^2.