Student z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki laureatem Krajowego Konkursu Energetycznego im. prof. Jacka Malko

W dniu 12 września 2018 roku odbyło się ogłoszenie wyników X edycji Krajowego Konkursu Energetycznego im. prof. Jacka Malko. Wśród nagrodzonych uczestników konkursu znalazł się Radosław Horbik, student z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki (studia I stopnia na kierunku energetyka).

Zadaniem uczestników konkursu było nadesłanie pracy pisemnej podejmującej jeden z dziesięciu zaproponowanych tematów. Szczególnie wysoko oceniane było niekonwencjonalne, a zarazem twórcze podejście do wybranego zagadnienia.

Komisja Konkursowa składająca się z uznanych naukowców i praktyków z branży krajowej energetyki przyznała Radosławowi Horbikowi tytuł Laureata Konkursu za rzetelne zaprezentowanie aktualnych trendów rozwojowych polskiej elektroenergetyki ze szczególnym uwzględnieniem produkcji energii z odnawialnych źródeł energii.

Jednym z głównych punktów gali rozdania nagród w Konkursie było wspomnienie postaci prof. Jacka Malko, uznanego specjalisty w dziedzinie systemów elektroenergetycznych oraz twórcy szkoły naukowej Kompleksowe badania systemów elektroenergetycznych.