Studenci z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki najlepsi w konkursie International Management Cup 2018

Zespół studentów z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej zwyciężył w konkursie EUREL International Management Cup 2018 organizowanym przez europejską sieć stowarzyszeń i organizacji inżynierów elektryków EUREL (Convention of National Associations of Electrical Engineers of Europe).

EUREL International Management Cup polega na współzawodnictwie w symulacjach procesów biznesowych, obejmujących wszystkie strategiczne obszary zarządzania dużą firmą, takie jak produkcja, marketing, sprzedaż, zaopatrzenie, zarządzanie zasobami ludzkimi, inwestycje oraz dbałość o ekologię. Metoda jest wykorzystywana w szkoleniach z zarządzania w firmie Siemens.

Czteroosobowy zespół studentów w składzie Wojciech Gaweł, Marcin Podlewski, Katarzyna Sadłucka i Julia Solecka ze Studenckiego Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich Politechniki Gdańskiej zwyciężył najpierw w 6-tygodniowej rywalizacji zespołów z całej Polski.

W finale konkursu, który odbył się w Wiedniu w dniach 12-14 września 2018 r. studenci z Politechniki Gdańskiej pokonali zespoły z innych krajów członkowskich EUREL, takich jak Wielka Brytania, Niemcy, Rumunia, Słowenia, czy Austria. W sumie w konkursie wzięły udział 24 zespoły uczestników.

Na zdjęciu: zwycięski zespół EUREL IMC 2018, któremu towarzyszą (od lewej): Jacek Nowicki - Sekretarz Generalny SEP oraz Wiceprezydent EUREL w latach 2017-2018, Dr. Franz Hofbauer - Prezydent EUREL 2017-2018 oraz Andreas Landwehr - Sekretarz Generalny EUREL 2017-2018. Autorem zdjęcia jest Marcel Toprel.

Więcej informacji o konkursie EUREL IMC dostępnych jest na stronie organizatora