Aktualności

Obchody Chińskiego Nowego Roku na Politechnice Gdańskiej

W dniu 5 lutego 2019 chińscy studenci z trójmiejskich uczelni wraz z przedstawicielami Generalnego Konsulatu Chińskiej Republiki Ludowej, oraz przedstawicielami Instytutu Konfucjusza Uniwersytetu Gdańskiego świętowali na dziedzińcu Heweliusza rozpoczęcie Chińskiego Nowego Roku.

Przybyłych powitał Prorektor ds. Internacjonalizacji i Innowacji prof. Piotr Dominiak oraz Konsul XU. Z okazji rozpoczynającego się roku świni gospodarze uroczystości złożyli wszystkim zebranym najlepsze życzenia. Rok świni wg. chińskiej tradycji to czas na ukończenie projektów oraz na przemyślenie planów i przygotowania się na nadchodzące zmiany. To również dobry czas interesów i przedsięwzięć.

Studenci pod opieką Rui Wang – Kwiecińskiej z DMWA przygotowali część artystyczną wieczoru, którą wypełniły wykonania piosenek chińskich, konkursy szarad, loterie z nagrodami oraz inne niespodzianki.

Dziedziniec został udekorowany ozdobami, które miały przynieść powodzenie w nadchodzącym roku.

Punktem kulminacyjnym wieczoru była degustacja potraw z kuchni chińskiej, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród studentów oraz gości.

Z ramienia Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, Chiński Nowy Rok wraz z uczestnikami wydarzenia witał prodziekan ds. organizacji studiów dr hab. inż. Mirosław Wołoszyn, prof. nadzw. PG.