Absolwenci z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki laureatami ogólnopolskiego konkursu na najlepszą pracę dyplomową „Młodzi Innowacyjni” (edycja 2020)

Ogłoszono wyniki XII ogólnopolskiej edycji prestiżowego konkursu „Młodzi Innowacyjni” na najlepszą pracę doktorską, magisterską i inżynierską. Duży sukces odnieśli absolwenci Wydziału Eletrotechniki i Autmatyki Politechniki Gdańskiej!

Wyróżnienie w kategorii prac magisterskich zdobył mgr inż. Mateusz Czyżniewski, absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, obecnie uczestnik I roku Szkoły Doktorskiej, za pracę dyplomową magisterską Wybrane metody odtwarzania stanu systemów dynamicznych”. Praca dyplomowa została zrealizowana w Katedrze Elektrotechniki, Systemów Sterowania i Informatyki pod opieką dr. inż. Rafała Łangowskiego.

Wyróżnienie w kategorii prac inżynierskich zdobyła inż. Zuzanna Klawikowska, absolwentka Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, za pracę dyplomową inżynierską Wykorzystanie metod tłumaczenia decyzji do opracowania strategii obronnych przed wrogimi atakami na głębokie sieci neuronowe. Praca dyplomowa została zrealizowana w Katedrze Elektrotechniki, Systemów Sterowania i Informatyki pod opieką dr hab. inż. Michała Grochowskiego, profesora uczelni.

Wyróżnienie w kategorii prac inżynierskich zdobyli inż. Mateusz Pająk i inż. Marcin Racław, absolwenci Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, za pracę dyplomową inżynierską „Sześcioosiowy manipulator z chwytakiem”. Praca dyplomowa została zrealizowana w Katedrze Elektrotechniki, Systemów Sterowania i Informatyki pod opieką dr hab. inż. Roberta Piotrowskiego.

Konkurs „Młodzi Innowacyjni” jest organizowany od 2008 r. przez Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP i dotyczy rozwiązań innowacyjnych z zakresu automatyki, robotyki i pomiarów.

Wyniki konkursu można znaleźć tutaj: https://issuu.com/piap3/docs/par_02_2020.