Konkurs o Nagrodę Dziekana Ludwika Referowskiego

Nagroda Dziekana Ludwika Referowskiego to prestiżowa nagroda przyznawana corocznie przez Fundację Sapientes et Audentes Fortuna Iuvat, której celem jest wspieranie wybitnych absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

Nagroda przyznawana jest w drodze konkursu najlepszemu w danym roku absolwentowi studiów stacjonarnych II stopnia na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. Wśród kryteriów oceny – poza bardzo dobrą średnią ocen ze studiów, ciekawą pracą dyplomową, aktywnością i twórczą postawą naukową – jest również wymaganie od kandydatów do Nagrody nienagannej postawy moralnej.

Zwycięzca konkursu otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 50.000 zł oraz dyplom uznania, wręczany Laureatowi podczas Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

Regulamin konkursu oraz wzór zgłoszenia

Wiadomości dotyczące Konkursu o Nagrodę Dziekana Ludwika Referowskiego

Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki laureatem konkursu TAURON Dystrybucja

Absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki – mgr inż. Kamil Woronowski został laureatem III edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową magisterską, organizowanego przez firmę TAURON Dystrybucja.

Konkurs spółki TAURON Dystrybucja adresowany jest do absolwentów studiów II stopnia z polskich uczelni technicznych. Tematem tegorocznej edycji konkursu były Inteligentne sieci elektroenergetyczne – rozwój i eksploatacja.

Mgr inż. Kamil Woronowski otrzymał nagrodę za pracę dyplomową magisterską Projekt jednobiegunowego wyłącznika programowalnego niskiego napięcia z wykorzystaniem platformy programistycznej Arduino, napisaną pod opieką dr. hab. inż. Jarosława Guzińskiego Katedry Automatyki Napędu Elektrycznego.

Zbudowany przez absolwenta naszego Wydziału prototyp programowalnego wyłącznika może być stosowany do ochrony obwodów jednofazowych w instalacjach elektroenergetycznych o napięciu 230 V. Wyłącznik ma możliwość zmiany charakterystyki wyzwalania, a jego zdolności łączeniowe pozwalają na wyłączanie prądów roboczych i zwarciowych w zaprogramowanym przez użytkownika czasie.

Absolwentowi naszego Wydziału i opiekunowi jego pracy dyplomowej gratulujemy sukcesu!

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagrody na stronie organizatora