Konkurs o Nagrodę Dziekana Ludwika Referowskiego

Nagroda Dziekana Ludwika Referowskiego to prestiżowa nagroda przyznawana corocznie przez Fundację Sapientes et Audentes Fortuna Iuvat, której celem jest wspieranie wybitnych absolwentów Wydziału Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej.

Nagroda przyznawana jest w drodze konkursu najlepszemu w danym roku absolwentowi studiów stacjonarnych II stopnia na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki. Wśród kryteriów oceny – poza bardzo dobrą średnią ocen ze studiów, ciekawą pracą dyplomową, aktywnością i twórczą postawą naukową – jest również wymaganie od kandydatów do Nagrody nienagannej postawy moralnej.

Zwycięzca konkursu otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 50.000 zł oraz dyplom uznania, wręczany Laureatowi podczas Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej. 

Regulamin konkursu oraz wzór zgłoszenia

 

Wiadomości dotyczące Konkursu o Nagrodę Dziekana Ludwika Referowskiego

Wręczenie Nagrody Dziekana Ludwika Referowskiego za rok 2016

Laureatem szóstej edycji Nagrody Dziekana Ludwika Referowskiego został mgr inż. Kamil Woronowski – najlepszy absolwent Wydziału Elektrotechniki i Automatyki, który ukończył studia stacjonarne II stopnia w 2016 roku.

Wręczenie dyplomu Nagrody przez Fundatora miało miejsce podczas Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2017/2018 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, która odbyła się w dniu 29 września 2017 r.

Mgr inż. Kamil Woronowski jest również laureatem konkursów na najlepszą pracę dyplomową: konkursu o nagrodę spółki TAURON Dystrybucja oraz konkursu o Nagrodę Siemensa dla absolwentów z dziedziny elektroenergetyki.


Wręczenie Nagrody Dziekana Ludwika Referowskiego za rok 2015

Już po raz piąty została wręczona Nagroda Dziekana Ludwika Referowskiego. Otrzymał ją mgr inż. Piotr Czyż – najlepszy absolwent naszego Wydziału, który ukończył studia II stopnia w 2015 roku. 

Wręczenie dyplomu Nagrody miało miejsce podczas Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017 na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej, która odbyła się w dniu 23 września 2016 r.

Mgr inż. Piotr Czyż jest słuchaczem studium doktoranckiego w Katedrze Energoelektroniki i Maszyn Elektrycznych naszego Wydziału. W pracach badawczych doktorant zajmuje się głównie projektowaniem przekształtników z wykorzystaniem tranzystorów mocy wykonanych z półprzewodników szerokoprzerwowych.

 

Galeria zdjęć