Wizyta przedstawicieli Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki

W dniu 29 marca 2019 roku Wydział Elektrotechniki i Automatyki gościł przedstawicieli Rady Nauki i Edukacji z Ambasady Chińskiej Republiki Ludowej w Warszawie, którzy odwiedzili Politechnikę Gdańską w ramach rozwoju współpracy uniwersytetów z Chin z uczelniami w Polsce.

Kierownik Departamentu Nauki, Technologii i Edukacji Ambasady Chińskiej w Warszawie Jiang Sudong oraz Sekretarz Ambasady Guo Dongbo spotkali się z dziekanem prof. Januszem Nieznańskim. W ramach wizyty omówiono dotychczasowe doświadczenia i perspektywy współpracy Wydziału z uczelniami z Chin oraz zwiedzono Laboratorium LINTE^2.

Wizyta była też okazją do spotkania ze studentką Wydziału Elektrotechniki i Automatyki z Chin, Panią Danchen Shi, która aktualnie realizuje swoją pracę dyplomową w Laboratorium LINTE^2.