Aktualności

Szkolenie z komunikacji IEC 61850 w Laboratorium LINTE^2 (edycja 2020)

W dniach 13-15 października 2020 roku w Laboratorium LINTE^2 odbyło się kolejne szkolenie z komunikacji IEC 61850. Szkolenie przeprowadziła spółka INFO TECH Dr Wojciech E. Kozłowski sp.j. – partner Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

W trzydniowym szkoleniu udział wzięło 14 uczestników z 8 firm i instytucji z całej Polski. Byli to  specjaliści z zakresu elektroenergetycznej automatyki zabezpieczeniowej, deweloperzy nowych układów zabezpieczeń cyfrowych, a także projektanci i wykonawcy stacji elektroenergetycznych wykorzystujących komunikację zgodną ze standardem IEC 61850.

Uczestnicy szkolenia szczególnie wysoko docenili następujące tematy szkolenia:

  • Niezbędne dodatki i zmiany standardu wprowadzone w wydaniu 2.1 wraz z demonstracją ich zaimplementowania w narzędziach INFO TECH
  • Kwestie cyberbezpieczeństwa zgodnie z normą IEC 62351
  • Przetwarzanie plików SCL podczas inżynierii systemu oraz możliwość symulacji systemu w oparciu o pliki SCL
  • Ćwiczenia praktyczne połączone z analizą ramek ethernet w celu rozwiązywania problemów z komunikacją (z wykorzystaniem nowej rozszerzonej wersji aplikacji WireShark, opracowanej i dostarczonej przez INFO TECH).

W ankietach uczestników, szkolenie uzyskało wysoką ogólną ocenę 4,0 w zakresie ocen od 0 do 5.

Wydział Elektrotechniki i Automatyki oraz organizator szkolenia zapewnili uczestnikom wszystkie niezbędne warunki bezpieczeństwa sanitarnego.

Galeria zdjęć