Aktualności

Porsche Taycan Turbo z wizytą na Wydziale Elektrotechniki i Automatyki

W dniu 20 lutego 2020 roku w Laboratorium LINTE^2 przedsiębiorstwo Porsche Centrum Sopot Auto LELLEK Group zaprezentowało najnowszy model samochodu sportowego z napędem elektrycznym – Porsche Taycan Turbo.

W ramach wizyty, zorganizowanej w celach promocji elektromobilności, przedsiębiorstwo skorzystało z infrastruktury badawczej Laboratorium LINTE^2, w tym ze stanowisk ładowania pojazdów elektrycznych.

Zaprezentowany model samochodu Porsche Taycan Turbo, sportowego samochodu przyszłości, cechuje między innymi innowacyjny napęd elektryczny o mocy 500 kW, bazujący na dwóch silnikach synchronicznych z magnesami trwałymi – po jednym na każdą oś – zasilanych z akumulatora o pojemności użytecznej 83,7 kWh. Wg deklaracji producenta, samochód rozpędza się do prędkości 100 km/h w czasie 3,2 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 260 km/h.

Porsche Taycan Turbo wyposażono w dwa złącza ładowania: złącze prądu przemiennego Type 2 o mocy do 11 kW oraz złącze prądu stałego CCS o mocy do 270 kW. Złącze CCS pozwala naładować akumulator samochodu w czasie około 20 minut. Na jednym ładowaniu samochód może przejechać dystans blisko 400 km.