Aktualności | Wydział Elektrotechniki i Automatyki Politechniki Gdańskiej

Zmarł ś.p. dr hab. inż. Andrzej Reński, profesor PG

Andrzej Reński25 września 2022 roku zmarł ś.p. dr hab. inż. Andrzej Reński, prof. PG, zasłużony pracownik Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Ceniony członek zespołu Katedry Elektroenergetyki. Przez ponad 45 lat pracy zawodowej zaangażowany w działalność naukową i organizacyjną w Politechnice Gdańskiej . Oddany dydaktyk i wychowawca wielu pokoleń elektroenergetyków. Wielokrotnie nagradzany za osiągnięcia badawcze nagrodami Rektora oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalem Złotym za Długoletnią Służbę. Człowiek niezwykle uczynny, uczciwy i sumienny. Nasz wieloletni kolega i przyjaciel. Wierny kibic KSZO Ostrowiec.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 30 września 2022 r.: msza święta o godz. 9,00 w Kościele NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku przy ul. Śląskiej, a pożegnanie i złożenie do grobu o godz. 11,00 w Kaplicy na Cmentarzu Łostowickim.