Uroczystość wręczenia Diamentowych Grantów z udziałem doktoranta z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki

W dniu 15 listopada 2017 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Diamentowych Grantów. Wśród nagrodzonych projektów znalazł się projekt mgr. inż. Arkadiusza Kwasigrocha z Wydziału Elektrotechniki i Automatyki.

W szóstej edycji konkursu Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nagrodziło 83 projekty spośród 214 propozycji złożonych przez studentów-badaczy z całego kraju. Na ich sfinansowanie Ministerstwo przeznaczyło kwotę ponad 16 mln zł.

Mgr inż. Arkadiusz Kwasigroch, doktorant z Katedry Elektrotechniki, Systemów Sterowania i Informatyki, w ramach Diamentowego Grantu będzie realizował projekt badawczy Opracowanie nowych struktur głębokich sieci neuronowych do analizy obrazów 2d dla celów wspomagania decyzji, na który otrzymał kwotę blisko 220 tys. złotych.

Badania naukowe w ramach projektu Diamentowego Grantu, prowadzone pod opieką naukową dr. inż. Michała Grochowskiego, potrwają 4 lata. W trakcie prowadzenia badań doktorant będzie mógł pobierać wynagrodzenia w wysokości do 2500 złotych miesięcznie.

Jednocześnie, w dniu 15 listopada 2017 r. Ministerstwo ogłosiło VII edycję konkursu Diamentowy Grant